Free resim düzenleme programları
  • Anasayfa
  • Free resim düzenleme programları
Free resim düzenleme programları

tarafından 6 sene önce
Editör Puanı

Tatile anılarımızı ölümsüzleştirmek için gezdiğimiz yerlerin , arkadaşlarımızın  ve akrabalarımızın fotoğraflarını elimizdeki telefonla veya dijital makinamızla  çektik zaman artık resimleri arşivleme ve üzerlerinde oynama zamanı. Bu iş için şimdi sizlere  internet üzerinde ücret ödemeden ve zahmetsizce resim düzenleme programlarından en iyilerinden bazılarını tanıtacağım.

1- Pixia

pixia3 Photoshop alternatifi tamamen ücretsiz bir yazılımdır. Ücretsiz ve  basit kullanımından dolayı resim düzenleme ihtiyacı olan  hem yeni başlayanlar ve hemde fotoğraf düzenlemede usta olan kullanıcısının dikkatini çekmeyi başaran bir programdır. Profesyonel resim düzenleme programı Photoshop ile yapacağınız birçok  filtreleme ve efekti pixia ile de yapabilirsiniz. Pixia 6.0.1t programını  buradan indirebilirsiniz

 

2-Picasa

picasa2 Google firması tarafından resim düzenleme ve benzeri işler için geliştirilen ücretsiz yazılım  Picasa’yı kullanarak bilgisayarınızdaki resimlerinizin her zaman düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz . Picasa bilgisayarınızdaki  resimleri  bulmanızı , düzenlemenize ve başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olan bir programdır. Picasa programını  Windows  varsayılan  fotoğraf görüntüleyicisinin  yerini alacak  şekilde ayarlayabilirsiniz .  Picasa 3,9 programını  buradan indirebilirsiniz.

 

3- Photoscape

photoscape1 Photoscape  profesyonel bir resim düzenleme yazılımında bulunması gereken en temel araçları, efektleri ve seçenekleri içeren detaylı ve kolay kullanımlı bir fotoğraf düzenleme ve onarma programıdır.Resimlerinize  bakabileceğiniz, üzerinde oynamalar yapabilceğiniz bu yazılım ile her türlü resim düzenleme işlemini yapabilirsiniz. PhotoScape yazılımıyla farklı resimleri tek bir resim dosyası içerisinde birleştirebilirsiniz Bazı özellikler giriş seviyesi kullanıcılar için oldukça kapsamlı olmasına rağmen, son derece kullanışlı yardım özelliklerini kullanarak sorunsuz şekilde kullanılabilir. Photoscape 3.7 programını  burada indirebilirsiniz.

 

4- Paint.NET

Paint.NET2 Paint.NET bir fotoğraf  ve resim düzenleme programıdır. Resimler üzerinde katmanlı(layers) çalışmayı  destekler, yapmış olduğunuz düzenlemelerden limitsiz geri dönme(undo) özelliği vardır, program içinde özel efekt uygulamaları ve gelişmiş resim araçları bulunur. Washington State University tarafından yazılan bu programın yazılış amacı Windows işletim sisteminin Paint yazılımına alternatif oluşturması içindir. Fakat program şu an geldiği nokta profesyonel resim düzenleyiciler seviyesindedir.Paint.NET 4.0.5  programını buradan indirebilirsiniz.

 

5- PhotoFiltre

photofiltre1 PhotoFiltre yazılımı resimlerinize çeşitli efektler uygulayabileceğiniz ücretsiz bir program. aynı kategorideki  ücretli programlarla yapabileceğiniz tüm efektleri PhotoFiltre ile kolayca  yapabilirsiniz. PhotoFiltre yazılımı sadece efekt programı değildir, aynı zamanda resim düzenlemede de kolay anlaşılır ve pratik arayüzü ile gerekli tüm araçları bize sunmaktadır. PhotoFiltre 7.2.1  Programını buradan indirebilirsiniz

 

6-GIMP

gimp2 Resim düzenlemeniz gerekli ve bunun için uygun bütçeniz yoksa  GIMP (GNU Image Manipulation Program) bunu size ücretsiz olarak sunmaktadır . GIMP sahip olduğu özelliklerle sizi tatmin edecek düzeyde  yetenekli bir programdır. Çok basit bir boyama , gelişmiş ve kaliteli bir fotoğraf düzenleme, toplum resim dönüştürme gibi işlemleri bir çok özelliği size sunmaktadır  Photoshop için en iyi ücretsiz alternatif GIMP 2.8.14.1 Programını buradan indirebilirsiniz.

 

7-XnView

xnview3   XnView, resimlerinizi görüntülemek ve üzerinde temel işlemleri(Yeniden boyutlandırmak, döndürmek,  kırpma )gerçekleştirmek için ideal bir yazılım. 400’den fazla resim formatını destekliyor. Beklentilerinizden fazlasını sunacak bu yazılımı mutlaka denemelisiniz. XnView 2.32 programını  buradan indirebilirsiniz

 

8-Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.2

AdobePhotoshopAlbumStarterEdition   Bilgisayarınızın yerel dizininden  , dijital fotoğraf makinanızdan  ve tarayıcınızdan fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde bularak , toplu halde göstermesine ,  hataları bir veya iki tıklama ile düzenlemenizi  ve  Paylaşmanızı sağlayan adobe’nin bu güçlü ve ücretsiz programını kullanmak için uzman bir grafik düzenleme bilgisine sahip olmanıza gerek yok. Programın bazı kısıtlamaları olsada dijital fotoğraflarınızı , fotoğraf dosyalarını yeniden adlandırmanıza veya klasör oluşturmanıza gerek kalmadan düzenleyin ve kolayca bulun. Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.2 programını buradan indirebilirsiniz .

 

9- VCW VicMan’s Photo Editor PRO

vcwvicmansphotoeditorpro2 VCW VicMan’s Photo Editor kolay kullanımlı ve basit bir resim düzenleme programıdır. Her türlü kullanıcıya hitap edebilecek yetenekte olmasına rağmen yeni başlayan kullanıcılara uygundur.  VCW VicMan’s Photo Editor, çok sayıdaki popüler resim formatını destekler, programa entegre çok sayıda filtre ve efekt sunar. Tüm tarayıcılardan resim alabilir  ve JPG, GIF, BMP, TIFF, PCX ve TGA formatlarındaki resimleri kaydedebilir.VCW VicMan’s Photo Editor Pro 8.1 programını  buradan indirebilirsiniz.

 

10-Photo! Editor 1.1

Photo!Editor1   Photo! Editor  dijital fotoğraf makinenizle çekmiş olduğunuz fotoğrafları düzenleyebilmeniz için gerekli olan menü araçlarını barındıran , kullanıcı dostu bir ücretsiz programdır. yazılımın Windows işletim sistemine(Windows  Explorer) entegre olması kullanıcıya büyük kolaylık ve hız sağlıyor, Windows işletim sisteminizin default resim görüntüleyici yazılımı yerine geçebiliyor. Photo! Editor kullanıcının en basit ve hızlı şekilde işlemi gerçekleştirmesine odaklanmış resim düzenlemek için tüm araçları içinde barındıran bu ücretsiz programın her bilgisayar kullanıcısında  bulunmasını öneririz.Photo! Editor 1.1 programını buradan indirebilirsiniz.

Free resim düzenleme programları İçin Yorum Yapabilirsiniz

Kategorideki Diğer Başlıklar

Ücretsiz Antivirüsler 3.104 views kez okundu.
En iyi Antivirüs programı hangisi? 3.862 views kez okundu.
Attrib komutu ne işe yarar 5.499 views kez okundu.
RAW Harddiskten Veri Kurtarma 25.444 views kez okundu.
Process Explorer 16.12 2.805 views kez okundu.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.