Hiç Bir Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer
  • Anasayfa
  • Hiç Bir Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer
Hiç Bir Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

tarafından 6 sene önce
Editör Puanı

10. Coca-Cola Tarifi Mahzeni

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

125 yıldır dünyanın en iyi saklanan sırrı olan, dünyanın bir numaralı içecek markası Coca-Cola‘nın gizli tarifi; turistik olarak Atlanta, Amerika‘da saklanıyor gibi yapılıyor. Kapıya kadar gelen ziyaretçilerin, kafalarını içeri uzatmalarına izin var; girmelerineyse yok.

9. Svalbard Küresel Tohum Deposu

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

Bu mahzeni, tohumlar için tasarlanmış olan bir Nuhun Gemisi olarak düşünebilirsiniz… Dünyadaki tüm yeşil hayatın bir anda yok olma tehlikesine karşı, dünya üzerinde bulunan tüm bitki tohumları Norveç‘teki bu depoda saklanıyor. Turistlerin girmesi kesinlikle yasak, ancak online olarak deponun içini gezebiliyor; görebiliyorsunuz.

8. Mount Weather

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

Washington’dan birkaç dakika uçuş mesafesinde olan Mount Weather, Soğuk Savaş döneminde inşa edilmiş; kendi yasalarıyla yönetilen bir sığınak. Amerika’da yaşanabilecek her dereceden tehdide karşı savunma mekanizması olan, birçok yeraltı ve yerüstü güvenlik odalarından oluşmuş bu sığınağın değil içine girmeniz, çevresine yaklaşmanız bile yasak.

7. Woomera Yasaklanmış Bölgesi

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

O kadar yasaklanmış ki, bir fotoğrafı bile yok. Dünyanın en büyük askeri araştırma üssü olan Woomera Bölgesi, Avustralya Ordusu’nun kontrolünde devasa bir deney alanı. İçinde neler yapıldığını biz ölümlülerin bilmesi pek mümkün görünmüyor yani…

6. North Sentinel Adası (Andaman Adaları)

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

Bengal kıyılarındaki North Sentinel Adası, Hint Hükümeti tarafından korunmakta. Daha doğrusu, adaya yaklaşmak isteyen insanlar, Hint Hükümeti tarafından adadan korunmaktalar. Çünkü bu adada, dış dünya ile yüzyıllardır iletişim kurmamış, kurmayı reddetmiş bir kabile yaşıyor. Barışçıl amaçla ya da değil, adaya adım atan herhangi bir kişiyi göz açtırmadan öldüren yerliler, yakından geçen bir helikoptere bile mızrak ve taşlarla saldıracak kadar tehlikeliler.

5. Kulüp 33, Disneyland

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

1967’de Walt Disney tarafından kurulan kulübün binalarının Disneyland’lerin neresinde bulunduğu hiçbir zaman açıklanmıyor. ‘Politikacıların, yatırımcıların ve ünlülerin sosyalleşme merkezi’ şeklinde anılan kulübe girebilmeniz için, kulübe bizzat üye olan birinden davet almanız; yıllık 25.000 Dolar ödemeniz, ve tüm bunların yanında bir de 14 yıl beklemeniz gerek.

4. Oda 39

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

Kuzey Kore Gizli Servisi‘nin Büro 39 ya da Bölüm 39 diye de anılan binasında, Kuzey Kore hükümetinin tüm illegal faliyetlerinin yönetildiği iddia ediliyor. Kuzey Kore’ye girmenin bile olay olduğu günümüzde, tabii ki Pyongyang’da bulunan Oda 39’a girmek kesinlikle mümkün değil…

3. Pine Geçidi

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

Avustralya ve Amerika Hükümetleri tarafından ortak yönetilen Pine Geçidi’ndeki tesislere giriş kesinlikle yasak. 1970’te uydu sinyallerini izleme amacıyla açılan tesis hakkında her iki hükümet de açıklama yapmayı reddederken; tesisin asıl olarak Amerika’nın Asya ülkelerini dinlediği drone’ların ve uyduların kontrol noktası olarak kullanıldığı sanılıyor. Bir başka dedikodu da, Amerika’nın bu tesiste çok gizli bilimsel araştırmalar yapıyor olduğu…

2. 51. Bölge

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

Amerikan hükümetinin yıllarca varlığını reddettiği, son yıllarda varlığını kabul ettiği ancak bu kez de içinde yapılan araştırmalar hakkında açıklama yapmayı reddettiği en ünlü yasak bölge; 51. Bölge. Nevada eyaletinde bulunan ve magazinel adı 51. Bölge olan askeri tesiste, dünyaya düşmüş uzaylılar üzerinde araştırma yapıldığı varsayılıyor. Bütün bunlar varsayım tabii, kesin olan tek birşey var; On yıllarca varlığı bile inkar edilen tesisin ne amaçla kullanıldığı hakkında kimsenin bir fikri yok.

1. White’ın Centilmenler Kulübü

Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer

320 yıllık tarihi ile, Londra’da yalnızca ‘davet edilmiş elit beyefendiler’in girebildiği kulüp; The White’s Gentleman Club. Kadınların, çocukların veya elit sayılmayan herhangi bir erkeğin kesinlikle içeri alınmadığı kulübün üyeleri de, tahmin edersiniz ki dünyanın en güçlü adamları… 320 yıldır, bu kulübe üye olmak neredeyse imkansız. Kulüp üyeliğinden kendi isteği ile ayrılan, tarihteki tek isimse eski İngiltere Başbakanı David Cameron.

kaynak:http://www.mynet.com http://www.canlihaber.com http://www.teknolojioku.com

Hiç Bir Kimsenin Girmesine Müsade Edilmeyen 10 Ünlü Yer İçin Yorum Yapabilirsiniz

Kategorideki Diğer Başlıklar

Windows 10 ile gelen 10 yenilik 2.282 views kez okundu.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.